Szukaj
Close this search box.

Meble modułowe

Co raz częściej w ofercie salonów meblowych spotykamy się z meblami modułowymi. Widzimy na ekspozycji duże i małe konfiguracje. Nie raz myślimy o tym, że dobrze by było dopasować mebel pod wymiar, ale nie znaleźliśmy takiego w żadnym sklepie. Zatem jak to jest z tymi modułówkami? A może od początku – co to jest narożnik modułowy? W tym artykule wytłumaczę wam tak na chłopski rozum, jak to pojąć i zrozumieć.

 


W tym artykule dowiesz się

  • Czym są meble modułowe
  • Jakie funkcje kryją się w elementach
  • Jak dobrać odpowiedni mebel
 
Czym są meble modułowe

Meble modułowe składają się z elementów, dzięki temu możemy stworzyć własną konfiguracje pasującą do naszego pomieszczenia. Nie musimy przystawać na gotowej bryle, którą zobaczyliśmy w sklepie. Możemy wybrać dowolną ilość modułów z oferty, którą przedstawia nam producent.

Na pewno znajdziemy tam elementy pojedyncze i podwójne, z których po dodaniu boków stworzymy fotel lub sofę. Sofa nie musi składać się tylko z dwóch siedzisk, spokojnie możemy ją zrobić na tyle długą na ile możemy sobie na to pozwolić. Gdy dołożymy do elementu podwójnego otomanę, już tworzymy narożnik w kształcie litery L. Podstawowym elementem jest też element narożny. To on pozwoli nam na stworzenie narożnika o dużych wymiarach, ponieważ zakręca nam mebel na prawą lub lewą stronę nie kończąc go. Takich konfiguracji możemy tworzyć wiele, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Ponadto coraz więcej modeli ma elementy całkowicie otapicerowane, a to oznacza, że możemy te elementy swobodnie rozstawić w pomieszczeniu tworząc oddzielnie wypoczynki.

Należy jednak pamiętać, że moduły zazwyczaj mają stałe wymiary, nie każdy producent dopasuje nam wymiar co do centymetra. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta, często możemy znaleźć siedziska, boki lub otomany w dwóch lub więcej szerokościach, abyśmy mogli jak najbardziej zbliżyć się do wymaganego wymiaru.

Funkcje schowane w elementach

Gdy patrzymy na mebel, czasami nie wiemy co tak naprawdę w sobie ukrywa. Przypadkiem znajdziemy guziczek i zastanawiamy się do czego on służy. Dbając o komfort naszego wypoczynku, producenci „tuningują” elementy tak, abyśmy z przyjemnością korzystali z naszego mebla.

Podstawową funkcją dodatkową jest funkcja spania. Znajdziemy ją w elementach podwójnych lub potrójnych, w zależności od tego jakiego rodzaju spanie jest dołączone. W elementach podwójnych możemy też spotkać szuflady na pościel.

W elementach pojedynczych możemy spotkać funkcję relaksu elektrycznego. Daje to nam niesamowity komfort, możemy rozłożyć siedzisko według uznania i na pewno uprzyjemni to czas spędzony na naszym meblu. Oprócz tego elementy pojedyncze mogą mieć funkcję pogłębiania siedziska. Zazwyczaj siedzisko wysuwa się na tyle daleko, że długością będzie przypominać szezlong. Nawet gdy „jedyneczka” jest bezfunkcyjna możemy w niej spotkać szufladkę na przechowywanie, bądź tez pojemnik schowany pod siedziskiem.

W otomanach najczęściej kryje się pojemnik na pościel. Są jednak meble, które nie posiadają żadnych funkcji i w tym przypadku otomana również nie będzie otwierana.

Boki.. niby prosty i standardowy element, który ma za zadanie zakończyć nam mebel, ale i w nich możemy spotkać coś niezwykłego. Co raz częściej widzimy opcję dołożenia do boku ładowarki indukcyjnej, portu USB lub półeczki.

Oprócz funkcjonalności klasycznych elementów, producenci proponują nam moduły dodatkowe. Są to między innymi półki pod laptopa, barki z uchwytami na napoje, które przy okazji możemy schłodzić i gniazda elektryczne, w które możemy podłączyć klasyczną wtyczkę.

Jak dobrać odpowiedni mebel

Skoro meble modułowe umożliwiają nam spersonalizowanie i dostosowanie do własnych potrzeb musimy zastanowić się jakie mamy oczekiwania.

Przede wszystkim wielkość. Najważniejsze są wymiary, bo bez tego nie dobierzemy odpowiednich elementów. Gdy już wiemy jaki maksymalny wymiar może mieć nasz wypoczynek zastanówmy się czy chcemy formę sofy, narożnika w kształcie litery L, czy też kształt w literę U.

Następnym krokiem są funkcje. Jeśli jest konieczność to wybierzmy sofę z funkcją spania. Jeśli takiej konieczności nie ma, nie dopłacajmy. Zastanówmy się jak często będziemy z tego mebla korzystać, jeśli często to może warto skorzystać z okazji i choć jeden element wstawić z funkcją relaksu elektrycznego. Na pewno fani napojów chłodzonych będą zadowoleni z barka z uchwytami na kubki. Na bieżąco będą mogli wyciągać swoje napoje i chłodzić bez konieczności chodzenia do lodówki.

W erze smartfonów i innych urządzeń elektrycznych porty USB lub ładowarki indukcyjne to będzie strzał w dziesiątkę. Telefon będzie zawsze pod ręką bez konieczności szukania gniazdka w domu.

Podsumowując

Na rynku jest wiele mebli modułowych, o rozmaitym komforcie. Zanim zdecydujecie się na kupno jednego z nich spędźcie na nim parę minut. Połóżcie się. Jeśli wybierzecie ten idealny zastanówcie się czy czegoś mu brakuje i zapytajcie sprzedawcę, co możecie w tym meblu zmienić.

20% Rabatu na wszystkie kolekcje!

Jesteście w trakcie wiosennej metamorfozy wnętrza? Nie mogliście się doczekać kiedy znowu spotkamy się w naszym salonie? To świetnie się składa.
Z okazji tak bardzo wyczekiwanego powrotu do pracy, obniżamy nasze ceny aż o 20 %

Czytaj więcej »

Z funkcją spania czy bez?

Z funkcją spania, czy bez? Jest to najczęstsze pytanie, które zadaje sobie klient chcąc kupić mebel wypoczynkowy. Sprzedawca też bardzo często o to pyta. Dlaczego? Chociażby dlatego, że nie każdy model posiada funkcję spania. Przyjrzymy się bliżej wszystkim funkcjom spania jakie mamy do dyspozycji w wypoczynkach. Sprawdzimy, która z nich będzie nadawała się do częstszego spania, a która jest tylko okazjonalna. Zapraszamy.

Czytaj więcej »
error: Content is protected !!