Szukaj
Close this search box.

Z funkcją spania czy bez?

Z funkcją spania, czy bez? Jest to najczęstsze pytanie, które zadaje sobie klient chcąc kupić mebel wypoczynkowy. Sprzedawca też bardzo często o to pyta. Dlaczego? Chociażby dlatego, że nie każdy model posiada funkcję spania. Przyjrzymy się bliżej wszystkim funkcjom spania jakie mamy do dyspozycji w wypoczynkach. Sprawdzimy, która z nich będzie nadawała się do częstszego spania, a która jest tylko okazjonalna. Zapraszamy.

   

 

W tym artykule dowiesz się:

  • Czym się kierować wybierając mebel
  • Jakie funkcje spania znajdują się w meblach
  • Jaka funkcja sprawdzi się do spania codziennego
Czym się kierować wybierając mebel

Zacznijmy od tego. Jeśli każdy domownik ma swoją sypialnię, to weźmy pod uwagę wszystkie meble, te z funkcją i bez. Ułatwi to nam wybór, ponieważ nie ograniczamy się do jednej ścieżki. Pamiętajmy, że salon to serce domu i aż się prosi o piękny i niezwykle komfortowy mebel wypoczynkowy. Dodam jeszcze, że za funkcję spania musimy trochę dopłacić. Dodatkowo istnienie funkcji spania w meblu zmienia jego konstrukcję, a co za tym idzie-mebel może być troszkę mniej wygodny od tego bez funkcji. Bardzo często klient zdaje sobie sprawę z tego, że podczas rocznego użytkowania mebla rozłożył funkcję spania może raz. Albo dwa J W takich sytuacjach naprawdę polecam korzystanie z materaca dmuchanego i tym samym mieć swój wymarzony, komfortowy wypoczynek bez zbędnego systemu rozkładania. Jeśli jednak zależy Wam na funkcji okazjonalnego spania, ponieważ nie macie pokoju gościnnego, to już mamy zamysł czego szukać. Wybór jest całkiem spory, bo to tylko spanie okazjonalne:) Nie zależy nam w tedy na komforcie spania, nadal możemy znaleźć mebel marzeń-piękny i wygodny. Często klient nie ma własnej sypialni z wygodnym materacem i jest zmuszony do spania w salonie. Tu też jest trochę trudniej, ponieważ jesteśmy już ograniczeni z wyborem. Nie każdy mebel posiada wygodną funkcję spania. Proszę pamiętać, że meble wypoczynkowe nie zostały stworzone typowo do spania. I jak wiadomo co klient, to opinia i indywidualne potrzeby. W takiej sytuacji tak czy siak musimy z czegoś zrezygnować. Na przykład z wymarzonego wymiaru.. Chcieliście narożnik a pojawia się sofa.. Jeśli będziecie spać na tym meblu, to głównym impulsem jest komfort spania. Musimy dbać o swoje kręgosłupy! Dlatego przygotujcie się na to, że staniecie przed trudnym wyborem. Ale w końcu po to jesteśmy my-sprzedawcy aby podzielić się z Wami naszą wiedzą i pomóc na tyle ile potrafimy.

Funkcje spania występujące w meblach

Najbardziej popularne funkcje, które znajdziemy w meblach wypoczynkowych to na przykład:

  • Funkcja typu delfin– Szybki i prosty system rozkładania. Spod siedziska wysuwamy wózek z materacem, podciągamy do góry i mamy gotową powierzchnię do spania. System ten uważany jest za wygodny w obsłudze jak i w użytkowaniu. Występuje on zarówno w narożnikach jak i sofach.
  • System Włoski– Mocny i wytrzymały mechanizm, który rozkładamy razem z siedziskiem i oparciem, bez zdejmowania poduch siedziskowych. Materac osiąga grubość 14 cm, nie jest przymocowany na stałe dzięki czemu możemy go przewracać, by zużywał się równomiernie. Po pewnym czasie materac możemy wymienić na nowy. Po rozłożeniu tworzy nam się łóżko z dużą powierzchnią spania. Szybkie rozkładanie i wysoki komfort użytkowania. Funkcja ta występuje najczęściej w sofach, ale znajdziemy ją też w narożnikach.
  • Funkcja spania typu DL– Bardzo szybki i prosty system rozkładania. Najpierw wysuwamy siedzisko, po czym kładziemy oparcie i mamy gotową powierzchnię spania. Dodatkowo pod siedziskiem, które wysuwamy znajduje się duży pojemnik na przechowywanie pościeli. System wygodny w użytkowaniu jak i rozkładaniu. Występuje w sofach i narożnikach.
  • Funkcja spania sedaflex– System ten ukryty jest pod siedziskami. Aby się do niego dostać, należy zdjąć poduchy siedziskowe, bądź całe siedzisko i wyciągnąć stelaż. Wyciąganie stelaża polega na 3 stopniowym rozkładaniu. W komplecie jest również materac piankowy. Po rozłożeniu tworzy nam się łóżko z materacem. Funkcja spania typowo okazjonalna. Znajduje się najczęściej w sofach, ale możemy ją spotkać też w narożnikach.
  • Funkcja spania sedalift– Spod siedziska wysuwamy wózek, po czym wyciągamy z niego stelaż z materacem. Podobnie jak w sedaflex. Rożnica jest taka, że rozkładamy system na wysokości siedzisk pogłębiając je i tworząc łóżko. Funkcja również typowo okazjonalna, występuje zarówno w sofach, jak i narożnikach.
Funkcja do codziennego spania

Jak już wspomniałam, meble wypoczynkowe nie zostały stworzone typowo do spania. Dzięki pomysłowości naszych producentów w trosce o komfort klienta, co poniektóre systemy rozkładania zostały dopracowane tak, aby można było na nich wygodnie spać. Wybierając mebel z funkcją spania proszę zwrócić uwagę na te, które posiadają System Włoski, Delfina lub DL. Na pewno System Włoski sprawdzi się najlepiej w spaniu codziennym. Delfin oraz DL-ka też pozwolą nam na spokojny sen oraz nieduże zamieszanie podczas rozkładania.

Podsumowanie

Wybór mebla wypoczynkowego to nie lada wyzwanie. Szeroki wybór produktów może wprowadzić w nie mały zawrót głowy. Jest to inwestycja na wiele lat, dlatego dobrze by było, aby był to przemyślany zakup. Jesteśmy tu po to, aby wyjaśnić wam nieznane zagadnienia, doradzić oraz rozwiać wątpliwości. Ale najpierw sami zastanówcie się, jakie są wasze oczekiwania co do mebla i co wam się marzy.

20% Rabatu na wszystkie kolekcje!

Jesteście w trakcie wiosennej metamorfozy wnętrza? Nie mogliście się doczekać kiedy znowu spotkamy się w naszym salonie? To świetnie się składa.
Z okazji tak bardzo wyczekiwanego powrotu do pracy, obniżamy nasze ceny aż o 20 %

Czytaj więcej »

Z funkcją spania czy bez?

Z funkcją spania, czy bez? Jest to najczęstsze pytanie, które zadaje sobie klient chcąc kupić mebel wypoczynkowy. Sprzedawca też bardzo często o to pyta. Dlaczego? Chociażby dlatego, że nie każdy model posiada funkcję spania. Przyjrzymy się bliżej wszystkim funkcjom spania jakie mamy do dyspozycji w wypoczynkach. Sprawdzimy, która z nich będzie nadawała się do częstszego spania, a która jest tylko okazjonalna. Zapraszamy.

Czytaj więcej »
error: Content is protected !!