Szukaj
Close this search box.

Tkaniny Obiciowe

Na sofie spędzamy wiele czasu, śpimy, wypoczywamy, jemy, pracujemy. Dlatego musi ona posiadać specjalną tkaninę, która zapewni nieskazitelny wygląd. Wiele razy stajemy przed pytaniem o dobór odpowiedniej tkaniny na wasze meble. Dlatego w swojej ofercie posiadamy kilkadziesiąt wzorników, starannie dobieranych przez naszych producentów. Tutaj zwracamy szczególną uwagę ,aby posiadała ona właściwości hydrofobowe. Ale co to dokładnie oznacza?

 

W tym artykule dowiesz się
  • Jak wygląda technologia produkcji tkanin?
  • Jak prawidłowo wyczyścić tkaninę?
  • Czy tkanina hydrofobowa i łatwoczyszcząca to, to samo?
  • Czy istnieją tkaniny dla alergików?
Technologia produkcji tkanin.

System ochrony przed płynami i plamami. Oparty na naszej własnej, nowoczesnej technologii polegającej na wytworzeniu bariery impregnacyjnej przy jednoczesnym zachowaniu oddychalności tkanin. Technologia produkcji materiału polega na pokryciu włókien, niewidzialną powłoką, która ma za zadanie zapobiegać wnikaniu wody i zabrudzeń w głąb tkaniny. W praktyce wygląda to tak, że gdy np. wylejemy na sofę kawę, do usunięcia wystarczy nam ręcznik papierowy oraz czysta woda. Ważna zasada ! Nigdy nie pocieramy zabrudzeń, a jedynie odsączamy płyn. Plamę polewamy odrobiną wody i czyścimy suchym ręcznikiem. Czynność powtarzamy kilka razy, aż do momentu zniknięcia zabrudzenia.

 

Prawidłowe usuwanie zabrudzeń.

Ważna zasada ! Nigdy nie pocieramy zabrudzeń, a jedynie odsączamy płyn. Plamę polewamy odrobiną wody i czyścimy suchym ręcznikiem. Czynność powtarzamy kilka razy, aż do momentu zniknięcia zabrudzenia. Jeśli mamy przed sobą trudniejszego przeciwnika – np. dżem czy jogurt, należy najpierw łyżeczka usunąć nadmiar zabrudzenia, a dopiero wtedy postępujemy jak w przypadku płynu. A dokładnie mówiąc polewamy wodą – odsączamy ręcznikiem papierowym.

Może się zdarzyć, że dla trudnych zabrudzeń, nie wystarczy tylko woda. Wtedy zalecamy użycie szarego mydła. Należy ściereczkę z mikrofibry potrzeć o mydło, następnie tym czyścimy tkaninę, na koniec polewamy wodą i odsączamy do sucha.

 

Czy tkanina hydrofobowa i łatwoczyszcząca to to samo ?

Najczęstsze technologie do produkcji tkanin to technologia „water repallent” czyli taki rodzaj które ograniczają wchłanianie rozlanych płynów. W praktyce wygląda to tak, że gdy polejemy taką tkaninę wodę- będzie się ona zachowywała jak rtęć, czyli będzie się kulkować. To właśnie są tkaniny hydrofobowe. Druga, równie popularna grupa to tkaniny łatwoczyszczące. Są to tkaniny zabezpieczone powłoką teflonową, dzięki czemu poddając tkaninę procesowi czyszczenia, nie naruszymy struktury włókien. Co ważne nie będzie się kulkować w pocieranym miejscu.

Na szczęście większość tkanin posiada obie te właściwości.

 

Tkaniny dla alergików.

Ogólnie przyjęła się zasada, że dla osób z alergią na kurz i roztocza wybiera się obicie wypoczynku w skórze. Jednak mało kto wie, że na rynku pojawiły się tkaniny z serii Safe Front. A co to takiego ? Jest to technologia, która ma na celu zwalczanie roztoczy i bakterii w obiciach, dzięki czemu użytkownicy mogą uniknąć alergii i innych chorób powodowanych przez te mikroorganizmy. Dzięki badaniom udało się nam opracować system, który powleka każde włókno tworzące tkaninę tak, aby bakterie nie mogły przylegać, a tym samym rozwijać się w tkaninie.

 

Z przyjemnością pomożemy wam dokonać odpowiedniego wyboru, abyście przez długie lata mogli cieszyć się idealnym wyglądem wypoczynku.

20% Rabatu na wszystkie kolekcje!

Jesteście w trakcie wiosennej metamorfozy wnętrza? Nie mogliście się doczekać kiedy znowu spotkamy się w naszym salonie? To świetnie się składa.
Z okazji tak bardzo wyczekiwanego powrotu do pracy, obniżamy nasze ceny aż o 20 %

Czytaj więcej »

Z funkcją spania czy bez?

Z funkcją spania, czy bez? Jest to najczęstsze pytanie, które zadaje sobie klient chcąc kupić mebel wypoczynkowy. Sprzedawca też bardzo często o to pyta. Dlaczego? Chociażby dlatego, że nie każdy model posiada funkcję spania. Przyjrzymy się bliżej wszystkim funkcjom spania jakie mamy do dyspozycji w wypoczynkach. Sprawdzimy, która z nich będzie nadawała się do częstszego spania, a która jest tylko okazjonalna. Zapraszamy.

Czytaj więcej »
error: Content is protected !!